Možností, kde práci hledat není nekonečně mnoho, ale sejně tak není nutné spoléhat pouze na jeden způsob jejího hledání. Pro zpřehlednění možností slouží tento seznam. Doufáme, že uvedený výčet různých možností, kde hledat práci, pomůže všem, kteří jsou aktuálně bez práce anebo si hledají práci lepší.

Personální agentura

Shánění práce můžete svěřit i specializované firmě. Říká se jí personální agentura. Mezi ty známější patří např. ManPower, Grafton, Adecco nebo Robert Half. Personální agentura disponuje vlastními možnostmi a snaží se Vás prostřednictvím nich umístit na trhu práce. Sama si za to bere provizi od zaměstnavatele, kterému takového zaměstnance najde. Za tímto účelem personální agentura i hodně inzeruje a sama tak aktivně oslovuje potenciální kandidáty. Řada pracovních inzerátů v tisku anebo na internetu je zadána právě personální agenturou.

Registrace v personální agentuře může být užitečná. Berte však v potaz to, že za takové zprostředkování si nechá agentura od zaměstnavatele zaplatit, takže celá řada pracovních míst se cíleně nehledá přes agentury, ale napřímo s příslušným uchazečem o zaměstnání, bez zprostředkovatele. Zejména však dbejte na to, aby ani při registraci v personální agentuře jste se nepřestali spoléhat především na svou vlastní iniciativu při hledání práce. Personální agenturu berte jako doplněk při hledání a stále buďte při hledání kromě registrace u agentury i sami aktivní.