Možností, kde práci hledat není nekonečně mnoho, ale sejně tak není nutné spoléhat pouze na jeden způsob jejího hledání. Pro zpřehlednění možností slouží tento seznam. Doufáme, že uvedený výčet různých možností, kde hledat práci, pomůže všem, kteří jsou aktuálně bez práce anebo si hledají práci lepší.

Lokální internet

Vhodným způsobem využití internetu jsou i lokální pracovní servery. Ty se nevěnují pracovním příležitostem na celém území České republiky, ale to člověku zpravidla může být jedno, protože práci hledá stejně nejčastěji ve svém regionu, a proto zaměření webu na danou lokalitu může být i přínosem.

Lokální pracovní portály jsou regionálně zaměřené weby zejména na krajská města. Najdete je např. zde: PracevUsti.cz, PraceveVarech.cz, Prace-v-Praze.cz, Prace-Brno.cz. Nabídka práce je na těchto portálech omezená, ale může se vyplatit je nevynechat, resp. alespoň ten, který odpovídá místu Vašeho bydliště. Jde o weby menší než celorepublikové pracovní portály, ale i zde se mohou vyskytovat zajímavé nabídky.

Tyto weby mají svá specifika a z pohledu inzerentů, tvůrců pracovních míst, výhody. Menší pracovní portály nabízejí pro inzerenty pracovních míst často výhodnější podmínky. Zároveň je někteří zaměstnavatelé mohou upřednostňovat proto, že jejich volná pracovní místa více vyniknou než by tomu bylo na velkém pracovním portálu s násobně větší nabídkou pracovních příležitostí.

Proto, chcete-li hledat práci komplexně, nevynechávejte ani tyto regionálně zaměřené, menší pracovní portály. Můžete na nich narazit na nabídky, které se na celorepublikových webech nenacházejí.